فردیس، جاده ملارد، نرسیده به انبار نفت، نبش گلستان 15، پلاک 3، طبقه 4

مرکز مقـالات

مقایسه تکنولوژی های کنترل نور WDR DWDR BLC HLC

مقایسه تکنولوژی های کنترل نور WDR DWDR BLC HLC

یکی از مشکلاتی که اغلب ما با آن مواجهیم دریافت تصویر واضح در محیطی با اخلاف نور زیاد و کنتراست بالا است. اختلاف سطح نور در محیط­های مختلف یکی از مشکلات اصلی دوربین­های مدار بسته است.

همانطور که می­دانید نور پس زمینه­ ی شدید باعث می­شود فضای پشت اجسام یا اشخاص نور بسیار بالایی داشته باشد و در نتیجه تصویری که ما از اجسام خواهیم داشت تیره خواهد بود؛ لذا باید به طریقی تقابل نوری ایجاد شود تا توازن برقرار شده و اجسام تاریک دیده نشوند. به طور کلی کنترل نور در روز و شب با بهره گیری از تکنولوژی­ های WDR/DWDR/BLC/HLC امکان پذیر است.

دامنه داینامیک گسترده WDR(Wide Dynamic Range) به میزان توانایی دوربین مداربسته در دریافت تصاویر در بازه های نوری متفاوت اطلاق می­شود. با تکنولوژی WDR برای دریافت تصویر واضح از دو پردازنده استفاده می­شود، یک پردازنده تصاویر روشن و پردازنده دیگر تصاویر نقاط تیره را برداشت می­کند و با تلفیق این دو، تصویری با کیفیت و واضح به دست می­آید. اگرچه این تکنولوژی نقش به­سزای در رفع مشکلات مربوط به اختلاف نور دارد، معایبی هم دارد. برای مثال میزان نویز در قسمت­های تیره بیشتر است.

دامنه داینامیک گسترده دیجیتال (DWDR) همان عمل WDR را به صورت دیجیتال (نرم افزاری) اجرا می­کند، اما از کیفیت پایین­تری برخوردار است.

با تکنولوژی BLC(Back Light Compensation)، در محیطی با نور پس زمینه­ی شدید، تعدیل نوری ایجاد می­شود اما تفاوتی که این تکنولوژی با WDR و DWDR دارد این است که در این روش جزئیات قسمت روشن نادیده گرفته می­شود و بیشتر قسمت­هایی مطرح می­شوند که با بسته شدن دیافراگم دوربین تاریک می­شوند.

تکنولوژی دیگری که از آن جهت تعدیل و کنترل نور به ویژه در شب HLC (High Light Compensation) است. بیشترین کاربرد این تکنولوژی زمانی صورت می­گیرد که یک منبع نور بسیار قوی مثل لامپ روشن در تصویر باشد. در این روش نور منبع پوشش داده می­شود تا نقاطی که نور کمتری دارند هم قابل مشاهده شوند.

 


 686,    06  خرداد  1397 ,   نظارت تصویری
حمید رضا عباسی

وبگاه: web-city.ir

حمیدرضا عباسی هستم، طراح و توسعه دهنده وب سایت، از سال 90 شروع به فعالیت در زمینه طراحی وب سایت کردم و علاقه شدیدی به طراحی انواع وب سایت و فروشگاه اینترنتی دارم، و همچنین بسیار علاقه مند و مشتاق به استفاده از تکنولوژی های جدید و بروز در زمینه طراحی وب سایت هستم.

نظر دادن

درباره ما

گروه فنی و مهندسی نـدای نگهبان (آواگـــارد) با هدف تامین تجهیزات، طراحی، مشاوره و اجرای سیستمهای حفاظت الکترونیک وارد فعالیت در حوضه امنیت و نظارت گردید. کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به گروه فنی و مهندسی ندای نگهبان بوده و صاحب امتیاز دامنه و نمـاد اعتمـاد آقای حسن احدی می باشد.

مطالب ما در تویتر

اطلاعات تماس

نشانی: فردیس، جاده ملارد، نرسیده به انبار نفت، نبش گلستان ۱۵، پلاک ۳، طبقه ۴
تلفـن: ۳۶۶۶۸۳۲۸ (۲۶) ۹۸+
فکس: ۳۶۶۶۸۳۲۸ (۲۶) ۹۸+
ایمیل: info@avaguard.com

اشتراک خبرنامه

با اشتراک در خبرنامه، از آخرین اخبار و جدیدترین محصولات زودتر از دیگران با خبر شوید!