فردیس، جاده ملارد، نرسیده به انبار نفت، نبش گلستان 15، پلاک 3، طبقه 4

مرکز مقـالات

کاهش نویز دوربین مدار بسته

کاهش نویز دوربین مدار بسته

کاهش نویز دوربین مدار بسته توسط  دیجیتال DNR چگونه است؟

روشی وجود دارد برای ازبین بردن نویز و یا کاهش نویز دوربین مدار بسته تصویر که به این روش فیلتر شانه ای گفته می شود.و کلا به این تکنیک DNR گفته می شود.کارایی این تکنیک به این گونه است که با کاهش اندازه تصویر وضوح قابل مشاهده افزایش می یابد.
این فیلتر گاهی اوقات به صورت دو بعدی است و گاهی هم به صورت سه بعدی می باشد.
در فیلتر دو بعدی ممکن است گاهی مسیرهای نوری در حال حرکت در شرایط کم نور کمی تغییر جهت داشته باشند.اما نوع سه بعدی کمی به لحاظ تکنولوژی جلوتر است و در هر حالت ممکن یعنی شرایط ثابت و متحرک می تواند میزان نویز پذیری را کاهش دهد.


معنای نویز تصویر چیست؟
برای درک بهتر کیفیت تصویر ابتدا بهتر است با معنای نویز آشنا شوید.در تعریف کلی نویز به این معناست که هر گونه اختلالی که در تصویر به علت تداخلات احتمالی در مسیر خطوط ایجاد شود گویند و یا در تعریف دیگر این که هر گونه اختلال یا دیتایی که به صورت احتمالی پیش می آید مثلا در نظر بگیرید با یکی از دوستان خود در حال گفتگو هستید در این حالت پیامی که شماارسال و دریافت می کنید به صورت یک سیگنال است حال آنچه شمادر این بین ممکن است دریافت نمایید نوعی نویز محسوب می شود هرچه که میزان این نویز ها کم تر باشد عمدتا دریافت بهتری خواهید داشت و به طور کلی تر باید این را گفت که کارکرد این قسمت همانند مغز است همانطور که صداهای دریافتی فیلتر می شوند این قسمت هم به همین شکل عمل می کند و آنچه که برای دریافت آنطور که باید ضروری نمی باشد فیلتر می کند درواقع فیلتر به این شکل عمل می کند که هر آنچه که اضافی است و در واقع نوعی نقص محسوب می شود در این قسمت تصحیح می کند و این یک تعریف کلی از عملکرد تکنیک DNR می باشد.

مزیت های تکنیک DNR در کاهش نویز دوربین مدار بسته مزیت های بسیاری همراه با این سیستم وجود دارد می تواند وضوح بیشتری را در اختیار شما قرار دهد.تصویر بسیار زیباتر به نظر می رسند.میتواند وجه تمایز خوبی را برقرار سازد بین آنچه که در حرکت واقعی است و آنچه که به نویز تصویر مربوط می باشد.

DNR چگونه عمل می کند ؟

طریقه ی عملکرد آن ها در کاهش نویز دوربین مدار بسته اینگونه است که ابتدا سیگنال دریافتی با ۷۰% وضوح دریافت می شود این سیگنال در هارد دستگاه ضبط می شود بدین ترتیب شما بخش اعظمی از تصویر را بدون نویز خواهید داشت.مرحله ی بعدی مرحله ی بسیار جالبی است که مربوط می شود به چشم نوازی تصویر که در آن دوربین هایی که به تکنیک DVR مجهز هستند تصویر زیباتری را ارائه می دهند و در کل شما در مشاهده ی تصاویر نقاط تیره و تاری نخواهید داشت و تشخیص تصویر برای شما به راحتی امکان پذیر خواهد بود.و در قسمت آخر می توان این را افزود که این تکنولوژی قادر است با همین وجه تمایز میان حرکت درست و نویز های احتمالی در تشخیص حرکت به خوبی عمل کند.
عملکرد DNR درکاهش نویز دوربین مدار بسته

چیپ های داخلی دوربین مدار بسته در کاهش نویز دوربین مدار بسته حذف درصدی سیگنال را دارند یعنی زمانی که میزان نویز ها از یک حد معمول بیشتر شد آن ها را حذف نمایند و به طور کلی نویز بردارند حال برای جبران این وضعیت از تکنیک DNR استفاده می شود.

و درنهایت برای اینکه یک تصویر خوب را داشته باشید یکسری شرایط لازم است از جمله بخش های که ثابت نیستند و متحرک اند فشره سازی شوند و هرچقدر هم که میزان نویز در تصاویر شما کم تر باشد میزان حفظ تصویر بیشتر خواهد بود و حرکت های واقعی بیشتر قابل دید خواهند بود.


 451,    03  بهمن  1395 ,   نظارت تصویری
حمید رضا عباسی

وبگاه: web-city.ir

حمیدرضا عباسی هستم، طراح و توسعه دهنده وب سایت، از سال 90 شروع به فعالیت در زمینه طراحی وب سایت کردم و علاقه شدیدی به طراحی انواع وب سایت و فروشگاه اینترنتی دارم، و همچنین بسیار علاقه مند و مشتاق به استفاده از تکنولوژی های جدید و بروز در زمینه طراحی وب سایت هستم.

نظر دادن

درباره ما

گروه فنی و مهندسی نـدای نگهبان (آواگـــارد) با هدف تامین تجهیزات، طراحی، مشاوره و اجرای سیستمهای حفاظت الکترونیک وارد فعالیت در حوضه امنیت و نظارت گردید. کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به گروه فنی و مهندسی ندای نگهبان بوده و صاحب امتیاز دامنه و نمـاد اعتمـاد آقای حسن احدی می باشد.

مطالب ما در تویتر

اطلاعات تماس

نشانی: فردیس، جاده ملارد، نرسیده به انبار نفت، نبش گلستان ۱۵، پلاک ۳، طبقه ۴
تلفـن: ۳۶۶۶۸۳۲۸ (۲۶) ۹۸+
فکس: ۳۶۶۶۸۳۲۸ (۲۶) ۹۸+
ایمیل: info@avaguard.com

اشتراک خبرنامه

با اشتراک در خبرنامه، از آخرین اخبار و جدیدترین محصولات زودتر از دیگران با خبر شوید!